.

Психологічна служба

Основною метою роботи шкільної психологічної служби є діяльність, спрямована на збереження психологічного здоров'я, створення умов для особистісного розвитку і життєвого самовизначення учнів.

Трачук Дана Василівна,

практичний психолог

Консультаційні години для батьків:

Понеділок 11.00 - 15.00

Скачкова Ольга Олександрівна,

соціальний педагог

Консультаційні години для батьків:

Четвер 12.00 - 16.00

До складу психологічної служби школи входить практичний психолог та соціальний педагог закладу освіти.

Практичний психолог здійснює психологічне забезпечення освітнього процесу в закладі освіти. Соціально-педагогічний патронаж здійснює соціальний педагог.

Психологічна служба школи забезпечує своєчасне і систематичне вивчення психофізичного розвитку здобувачів освіти, мотивів їх поведінки і діяльності з урахуванням вікових, інтелектуальних, фізичних, гендерних та інших індивідуальних особливостей, сприяє створенню умов для виконання освітніх і виховних завдань закладів освіти.

Завдання психологічної служби:

• збереження та зміцнення психічного та соціального здоров’я, сприяння особистісному, інтелектуальному, фізичному і соціальному розвитку здобувачів освіти шляхом доповнення сучасних методів навчання та виховання ефективними психологопедагогічними технологіями;
  • сприяння забезпеченню психологічної безпеки, надання психологічної і соціальнопедагогічної допомоги всім учасникам освітнього процесу.

Мета діяльності психологічної служби:

- сприяння створенню умов для соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти;     - охорона психічного здоров’я, надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань системи освіти.

У своїй діяльності психологічна служба керується Конституцією України, Законами України «Про освіту»«Про дошкільну освіту»«Про загальну середню освіту»«Про позашкільну освіту»«Про професійно-технічну освіту»«Про вищу освіту»«Про запобігання та протидію домашньому насильству»«Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків»«Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю»«Про охорону дитинства»«Про соціальні послуги» та  іншими законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Положенням про психологічну службу у системі освіти України.                                                                                                                           Психологічна служба співпрацює з органами охорони здоров’я, соціальної політики, молоді та спорту, внутрішніх справ, іншими органами виконавчої влади, а також комунальними закладами соціального захисту дітей, підтримки сімей, дітей та молоді, фахівцями із соціальної роботи об’єднаних територіальних громад.

Напрями діяльності працівників психологічної служби:

• діагностика виявлення причин труднощів у навчанні, інтелектуальному розвитку, соціально--психологічній адаптації; вивчення та визначення індивідуальних особливостей динаміки розвитку особистості, потенційних можливостей в освітньому процесі, професійному самовизначенні;
  • профілактика своєчасне попередження відхилень у розвитку та становленні особистості, міжособистісних стосунках, запобігання конфліктним ситуаціям в освітньому процесі;
  • корекція усунення виявлених труднощів соціально-психічного розвитку здобувачів освіти, зниження ризиків проблем адаптації до освітнього середовища, схильності до залежностей та правопорушень, різних форм девіантної поведінки;
  • навчальна діяльність форма активного співробітництва, направлена на удосконалення, розвиток, формування особистості;
  • консультування багатофункціональний вид індивідуальної та групової роботи, спрямований на вирішення запитів, з якими звертаються учасники освітнього процесу;
  • зв’язки з громадськістю діяльність, спрямована на досягнення взаєморозуміння, співпрацю між окремими особами, колективами, соціальними групами, організаціями, державними органами управління;
  • просвіта формування психологічної та соціальної компетентності учасників освітнього процесу.

Зупинимо булінг разом!

Булінг (цькування) - тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячого і молодіжного середовища.

19:52 13.09.2021

Підлітковий суїцид

Що потрібно знати про підлітковий суїцид, щоб вчасно надати допомогу:

19:48 26.05.2021