Історична довідка

Щоб по-справжньому оцінити сучасне, треба оглянутись на шлях, пройдений школою, в якій навчався. Школу нашого села Новодмитрівки було відкрито у жовтні 1909 року як початкове училище на хуторі Іщенків, який зник як мало перспективний в 70-х роках, а жителів переселили в село Новодмитрівку. Учителька-попівна навчала лише дітей заможних. У 1919 році в Новодмитрівці було відкрито школу в хаті заможного селянина.

Після звільнення Новодмитрівки від німецько-фашистської окупації, у вересні 1943 року, уже 26 жовтня було створено в селі початкову школу і призначено Шередько Віру Єфросинівну учителькою початкових класів.

З вересня 1949 року школа стала семирічкою. В ній навчалось понад 220 учнів. Директором було призначено Чижика Миколу Лук’яновича, який був учасником Великої Вітчизняної війни, мав бойові нагороди і працював на цій посаді 24 роки. В 1961 році відбувся перший випуск Новодмитрівської восьмирічної школи.

В 1965 році здійснилась мрія багатьох поколінь жителів Новодмитрівки і Мелесівки - було грандіозне свято: відкрилось новозбудоване приміщення школи. З маленьких приміщень, де не вистачало сонячного світла і які опалювали чадними грубками, всі класи перейшли під дах одного світлого великого дому. Саме тоді село переживало складні часи - приймало переселенців з берега Дніпра. Школа привітно відкрила свої двері для дітей –переселенців з сіл Липівське, Залізьки, Панське, Хрести.

Батьки, учні та вчителі школи доклали чимало зусиль, щоб новенька, з сяючими до сонця вікнами школа вітала не одне покоління учнів, давала їм путівку в життя.

Але час невпинно вимагає змін. Школа виросла і зміцніла кількісно і якісно. 27 березня 1987 року на сходці жителів сіл було прийняте рішення: Новодмитрівській восьмирічці бути повноцінною середньою школою. Надзвичайно багато було зроблено для цього: зміцнено навчально-матеріальну базу, добудовано 4 класних кімнати, запроваджено професійне навчання, підготовлено психологічно учнів, учителів, жителів села. Це була перша в районі школа, реорганізована із восьмирічної в середню.

За увесь час школу очолювали 4 директори:

• Чижик Микола Лук’янович ;
  • Малиновська Тамара Петрівна (1973/74 – 1976/77);
  • Шульга Валентина Павлівна (1976/77 – 1984/85);
  • Салогуб Володимир Олексійович (1985/86 – 2010/11).
  • Діючий директор школи Тукало Олександр Григорович

Останні роки позначені небувалим зростанням матеріальної бази закладу, а саме:

• Заклад переведено на газове опалення;
  • Збудовано внутрішні туалети;
  • Проведено реконструкцію газової котельні;
  • Зроблено два капітальних ремонти покрівлі школи і приміщення колишньої майстерні;
  • Проведено капітальний ремонт їдальні;
  • Встановлено майданчик тренажерів;
  • Проведено капітальний ремонт спортзалу та прилеглих приміщень;
  • Здійснено заміну технологічного обладнання їдальні;
  • Проведено капітальний ремонт кухні;
  • Проведено капітальні ремонти службових кабінетів;
  • Стовідсотково замінені вікна та вхідні двері;
  • Збудовано опірну стіну;
  • Проведено капітальний ремонт ганку;
  • Проведено заміну дверей на 2 поверсі та частково на першому;
  • Відновлено приміщення колишньої майстерні;
  • Встановлено систему грозозахисту;
  • Збудоване футбольне поле зі штучним покриттям;
  • Оновлено перехід між 1 та 2 поверхом.