Зупинимо булінг разом!
Булінг (цькування) - тривожна тенденція, особливо для сучасного дитячого і молодіжного середовища.
Найбільш вразливими до булінгу є сором'язливі, зі зразковою поведінкою діти, а також діти, які, в силу різних життєвих обставин, "замкнуті в собі", закриті для спілкування. Найчастіше діти піддаються цькуванню з боку однолітків за свій зовнішній вигляд, переконання, поведінку, а також через різні життєві обставини.
Сьогодні, в процесі рефомування системи освіти, проблеми цькування і насильства в шкільному середовищі дуже часто стають перепоною для досягнення мети всебічного розвитку дитини. Допомога дорослих дуже потрібна дітям та молоді в будь-якому віці, особливо якщо дії кривдників можуть завдати серйозної шкоди фізичному та психічному здоров'ю.
Заклад освіти відіграє важливу роль у створенні умов для здобуття учнями та ученицями знань в безпечному освітньому середовищі, формуванні ставлень та навичок, які потрібні, щоб уникнути та запобігти проявам насильства, безконфліктного спілкування, ненасильницької поведінки.
Вирішальна роль у протидії булінгу належить педагогам. Проте, впоратися з цією проблемою вони можуть тільки завдяки системному підходута підтримки батьків, представників місцевих органів влади та громадських організацій, а також із залученням та участі дітей та молоді.
Як відрізнити булінг від простого конфлікту? Куди звертатися у разі вчинення булінгу?