План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти
Дата: 18.09.2021 11:17
Кількість переглядів: 64
Заходи зі створення системи протидії булінгу
- Ознайомлення шкільної громади з поняттям «булінг» (висвітлення матеріалів на педагогічних радах, засіданнях методоб’єднань класних керівників, батьківських зборах).
- Планування роботи щодо попередження насильства та булінгу (формування спільного бачення; аналіз ситуації у навчальному закладі, моніторинг та оцінювання).
- Створення на базі школи та затвердження наказом алгоритму реагування на випадки насильства серед дітей: чіткий алгоритм можливих дій, відповідальності та компетенції вчителя, представників адміністрації, психолога і соціального педагога; встановлення їх ролі та обсягу обов’язків у цьому алгоритмі.
- Просвітницька робота фахівців соціально-психологічної служби школи серед дітей та учнівської молоді щодо попередження насильства та булінгу з використанням основних форм просвітницької роботи, а саме: лекційної роботи, міні-лекцій, круглих столів, бесід, диспутів, годин психолога, відеолекторіїв, організації акцій, організації на базі навчального закладу консультативних пунктів, де всі учасники навчально-виховного процесу можуть отримати консультації практичного психолога, соціального педагога, де можна провести зустрічі з працівниками правоохоронних органів.
- Формування правосвідомості і правової поведінки учнів, відповідальності за своє життя, розвиток активності, самостійності, творчості учнів, створення умов для самореалізації особистості школярів.
- Створення у шкільному середовищі умов недопущення булінгу та відповідного середовища в освітній установі для профілактики та боротьби з негативними соціально-педагогічними наслідками цього явища.
- Проведення бесід, індивідуальних консультацій з учасниками освітнього процесу з метою профілактики булінгу.
- Визначення переліку організацій, установ, що допоможуть у розв’язанні даної проблеми.
- Проведення конкурсів соціальної реклами та інформаційних буклетів з проблем профілактики негативних тенденцій у молодіжному середовищі.
- Розробка пам’ятки для учнів «Стоп булінг!».
- Проведення соціально-педагогічних тренінгів, відеолекторіїв.
- Планування узгодженої діяльності суб’єктів соціально-педагогічної діяльності (учителів, соціальних педагогів, практичних психологів, волонтерів).
- Налагодження співпраці з службою у справах дітей, ювенальною превенцією.