Шановні батьки майбутніх першокласників.
Повідомляємо, що з 01.04.2023 року розпочнеться прийом заяв до 1 класу на 2023-2024 навчальний рік.
Зарахування буде проводитись відповідно до законів України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 № 367.
Зарахування до закладу здійснюється відповідно до наказу директора, що видається на підставі заяви одного з батьків дитини, поданої особисто (з пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника).
До заяви додаються:
- копія свідоцтва про народження дитини (під час подання копії пред’являється оригінал);
- оригінал або копія довідки форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду».
Для організації інклюзивного освітнього простору для дітей із особливими освітніми потребами до заяви додається висновок про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини (висновок ІРЦ).
Звертаємо увагу, що відповідно до Закону України “Про освіту” (ст.13 ч.1) “Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи. Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти”.
В закладі створені всі умови для отримання повної загальної середньої освіти в новій українській школі.
Мова викладання – українська.
Іноземні мови – англійська мова (з 1-го класу), німецька мова (з 5-го класу).
До послуг Ваших дітей:
- навчання та виховання в світлих сучасних класах: безпечне середовище та освітній простір НУШ
- досвідчені вчителі, чуйний та ввічливий персонал;
- вивчення двох іноземних мов;
- уроки комп’ютерної грамотності;
- денне перебування в закладі з 8-00 до 15-00 год.
- психологічний супровід;
- соціальний супровід;
- постійний медичний нагляд
- корисне та здорове харчування у комфортній шкільній їдальні
Набирає 1-й клас у 2023-2024 н. р. вчитель початкових класів Кобець Ірина Василівна , яка в своїй роботі використовує сучасні освітні технології навчання та ефективні форми і методи ведення уроків.
Педагог розвиває у дітей основні компетентності творчі здібності, підтримує їхні обдарування, формує навички самоосвіти особистості, виховує загальнолюдські моральні якості, патріотизм, національні почуття, повагу до народних традицій.
Додаткова інформація, правова нормативна база щодо зарахування учнів до школи
- Заява про зарахування до 1-го класу Новодмитрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
- Анкета учня до зарахування дитини до школи
- Перелік необхідного шкільного приладдя для учнів 1-го класу
- Наказ МОНУ від 16 квітня 2018 року № 367 «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти»
- ЛИСТ-РОЗ’ЯСНЕННЯ МОНУ щодо застосування окремих положень нового Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти
Конституція України
Стаття 53.Кожен має право на освіту
- Повна загальна середня освіта є обов’язковою.
- Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах…
Стаття 12. Повна загальна середня освіта
- Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років. Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.
5. Особи з особливими освітніми потребами можуть розпочинати здобуття початкової освіти з іншого віку, а тривалість здобуття ними початкової та базової середньої освіти може бути подовжена з доповненням освітньої програми корекційно-розвитковим складником. Особливості здобуття такими особами повної загальної середньої освіти визначаються спеціальним законом.
Стаття 13.Територіальна доступність повної загальної середньої освіти
п. 1.Для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхніх філій.
Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи.
Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.
Закон України “Про загальну середню освіту”
Стаття 18. Зарахування учнів
- Місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування закріплюють за закладами загальної середньої освіти відповідні території обслуговування і до початку навчального року обліковують учнів, які мають їх відвідувати.
- Зарахування учнів до закладу загальної середньої освіти проводиться наказом директора, що видається на підставі заяви, копії свідоцтва про народження дитини, за наявності медичної довідки встановленого зразка і відповідного документа про освіту (крім учнів першого класу).
- Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти.
Порядки зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів спеціалізованої освіти затверджуються центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування та реалізують державну політику у відповідній сфері.
- Зарахування дітей з особливими освітніми потребами до спеціальних закладів освіти, переведення з одного типу закладу до іншого та відрахування таких осіб здійснюються у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.
- Зарахування учнів до загальноосвітньої санаторної школи (школи-інтернату) проводиться у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.
- Зарахування учнів до ліцеїв, приватних закладів загальної середньої освіти і закладів спеціалізованої освіти дозволяється проводити на конкурсних засадах.
Діти з особливими освітніми потребами мають право на першочергове зарахування до початкової школи закладу загальної середньої освіти.